ZAMÓWIENIA

CYJANOTYPIA

Cyjanotypia jest techniką fotograficzną, mającą swój początek w II poł. XIX wieku. Dzisiaj traktowana jest jako forma alternatywnej, fotografii eksperymentalnej do wykonania której nie używa się aparatu fotograficznego. W przypadku poniższych prac, obraz jest nanoszony na specjalnie przygotowany papier z emulsją światłoczułą przez kliszę z kolażem własnego autorstwa. (Więcej szczegółów na: miluna.pl/jakPowstajeCyjanotypia)

Przez wzgląd na to, że każda odbitka przygotowywana jest ręcznie, wszystkie sztuki mogą się nieco różnić od siebie, co nadaje im niepowtarzalny charakter. Aby to podkreślić, na awersie każdej z prac widnieje numer odbitki oraz podpis autorki. Każdy wzór będzie powtórzony maksymalnie 100 razy. Po odbiciu setnej odbitki, klisza przejdzie do prywatnego archiwum i nie będzie więcej powielana.

 

 

OPCJA I:
ORYGINALNA ODBITKA

Możliwym jest zakup samej odbitki oraz wersji – odbitka z oprawą.
W skład oprawy wchodzi białe tło oraz cienka, metalowa rama w kolorze czarnym lub białym (w tej opcji praca jest przytwierdzona do tła na stałe).

Dostępne formaty oryginałów to:
27,5 cm x 39 cm (+ – 1 mm), cena: 300 zł netto (+ koszt dostawy)
19 cm x 27,5 cm (+ – 1 mm), cena: 150 zł netto (+ koszt dostawy)
+ ewentualny dodatkowy koszt oprawy (zostanie uzupełnione niebawem)

 

OPCJA II:
PLAKAT

Istnieje możliwość zakupu reprodukcji – plakatu. Jest to wydruk cyfrowy wybranej odbitki, która została poddana obróbce cyfrowej a następnie wydrukowana. Przekazywane są jako wydruk w tubie.

Dostępne są wydruki w formatach:
A3 (42×29,7 cm), cena: 70 zł (+ koszt dostawy)
B2 (50×70 cm), cena: 100 zł (+ koszt dostawy)
B1 (70×100 cm), cena: 150 zł (+ koszt dostawy)

 

W SPRAWIE ZAMÓWIENIA PROSZĘ O KONTAKT NA: ewamilun@gmail.com

 

 

 

————————————————————————

 

SOLARIGRAFIA

Jest to kolejna z dziedzin fotografii eksperymentalnej. Jest techniką otworkową, negatywową opierającą się na wykorzystaniu camery obscury. W samodzielnie wykonanym aparacie fotograficznym autorka zamyka czarno-biały papier fotograficzny, zawierający sole srebra. Pod wpływem bardzo długiej ekspozycji świetlnej ciemnieją, dając obraz negatywowy. Każde ze zdjęć naświetla się od 4 do 6 miesięcy. W efekcie możemy cieszyć się zapisem codziennej, mozolnej drogi słońca od wschodu, przez zenit, aż do zachodu na jednym zdjęciu. (Więcej o technice i pracach: miluna.pl/canera-wystawa-solarigrafii )

 

 

Zapraszam do zamawiania prac w formie reprodukcji. Dostępne są wydruki w formatach:
A3 (42×29,7 cm), cena: 70 zł (+ koszt dostawy)
B2 (50×70 cm), cena: 100 zł (+ koszt dostawy)
B1 (100×70 cm), cena: 150 zł (+ koszt dostawy)